كوچك يا بزرگ كردن بخش :.منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
رويدادها
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
منو
منو
ورود
شنبه 25 مهر 1394 پذیرش 1472 فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور استان فارس در کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی

*باید کاری کنیم تا دانشجو بتواند آزادانه حرفهایش را زده و مطالبات خود را بیان کند

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: 30هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور کشور امسال در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی پذیرفته شده اند که از این تعداد هزار و472 نفر فارغ التحصیل مراکز وواحدهای دانشگاه پیام نور در شهرهای فارس هستند.
دکتر عبدالرسول قرائتی که در مراسم استقبال از2هزار دانشجوی جدیدالورود دانشگاه پیام نور شیراز سخن می گفت،با اشاره به برخی از موفقیت های این دانشگاه،اظهارداشت: دانشگاه پیام نور به عنوان مولود انقلاب در طول دوران فعالیت خود، در مسیر انقلاب گام برداشته و در تربیت علمی ومعنوی دانشجویان همت نموده است.
وی با اشاره به انتظاراتی که از دانشجویان وجود دارد، اظهارداشت: دانشجویان دانشگاه پیام نور بایستی علاوه بر فعالیت های علمی وتحصیلی خود، در برنامه های فرهنگی ، سیاسی نیز فعالیت داشته باشند چرا که دانشگاه محل تولید فکر واندیشه و جای بحث وگفت وگو است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس افزود: دنیای امروز دیگر دنیای زور و بازو نیست بلکه دنیا به سمت فکر وتکنولوژِی وعلم ودانش گام برداشته است و به همین دلیل است تمام کشورهای دنیا از پیشرفت علمی ودفاعی ایران نگران هستند.
دکتر قرائتی دراین خصوص اضافه کرد: این نگرانی تا حدی است که در مناظره اخیر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 18بار نام ایران در طول 90دقیقه مناظره تکرارشده است.
وی یادآور شد: مذاکرات هسته ای که با تدبیر مقام معظم رهبری به خوبی نتیجه رسید که اگر چه محدودیت هایی داشته است اما منافع بیشماری نسبت به پارامترهای محدود کننده آن،برای کشور ما داشته است
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از ویژگی های دانشگاه پیام نور نیز اشاره کرد و یادآورشد: در دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه دولتی و زیرمجموعه وزارت علوم، برای همه دروس، کلاس حضوری برگزار شده و آزمایشگاه ها وکارگاه های مجهزی نیز پیش بینی شده است که برخی از آنها خصوصاً در دانشگاه پیام نور شیراز در کشور کم نظیر است.
دکتر قرائتی افزود: علاوه برسطح علمی بسیار بالای دانشجویان دانشگاه پیام نور،این دانشجویان در زمینه های فرهنگی وورزشی دارای رتبه های کشوری و حتی در بخش اختراعات وابتکارات دارای رتبه های جهانی هستند.
وی افزود: هیچ دانشگاهی امکان برگزاری امتحانات متمرکز ومشابه دانشگاه پیام نور ندارد وبه دلیل سیستم متمرکزآموزشی واستاندارد آن است که که می توان روی مدرک تک تک فارغ التحصیلان پیام نورقسم یاد کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور فارس با تاکید براینکه باید زیرساخت های لازم برای پیشگیری از فراز مغزها فراهم گردد، اظهارداشت: باید کاری کرد تا دانشجو بتواند آزادانه حرفهایش را زده و مطالبات خود را بیان کند.
راستگو: دانشجویان باید مطالبه گر باشند
عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در جمع پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور شیراز گفت: دانشجویان باید مطالبه گرباشند.
راستگو افزود: مطالبه دانشجویان درشهر شیراز توسعه متوازن و توزیع عادلانه امکانات در تمام قسمت های شهر است که خوشبختانه شورای شهر و شهرداری با جدیت حرکت هایی را دراین بخش آغاز کرده و به نتایج خوبی نیز رسیده است.
وی همچنین به برخی از دلاورمردی های جوانان در طول 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: صداقت،خلوص وایثار رزمندگان در طول دفاع مقدس در دنیا بی نظیر بود وهمین ایثار واخلاص موجب پیروزی بر دشمن گردید.
حجت الاسلام ثابت: تعهد واخلاق مکمل علم ودانش است
درادامه این نشست ، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: تعلیم وتربیت دو رسالت مهم دانشگاه است.
حجت الاسلام ثابت افزود:تعلیم به معنای علم آموزی و انتقال دانش است که به خوبی در دانشگاه ها انجام می شود اما باید در کنار تعلیم، به بحث تربیت وپرورش معنوی دانشجویان نیز توجه داشت چرا که علم بدون رشد معنوی نتیجه مثبتی نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: تعهد واخلاق مکمل علم ودانش است که دانشجویان باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.
پذیرش 2هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور شیراز
رئیس دانشگاه پیام نور شیراز نیز درابتدای این مراسم با خیر مقدم خدمت مسئولین شرکت کننده دراین مراسم، حضور 2هزار دانشجوی جدید در دانشگاه پیام نور مرکز شیراز را به فال نیک گرفت.
دکتر قاسم فروزانی با بیان بخشهایی از توانمندی های دانشگاه پیام نور،ابراز امیدواری نمود با تلاش همکاران دانشگاه و اساتید ، زمینه مناسب تری برای تحصیل دانشجویان جدید فراهم گردد.
گفتنی است اجرای برنامه های موسیقی، نمایش کلیپ،قرعه کشی و... از دیگر برنامه های اجرا شده توسط روابط عمومی دانشگاه پیام نور شیراز به عنوان برگزار کننده اصلی این همایش بود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ